3" x 5" Inkjet Matte Poly 1,000/Roll
Price is per Roll of 1,000 labels
SKU
41015
$132.00
- Buy 5 for $119.60 each and save 9%
- Buy 25 for $102.40 each and save 22%
- Buy 100 for $91.20 each and save 31%
- Poly Face Stock, Matte Finish
- 3" Width x 5" Length, 5.125" Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 1,000 Labels Per Roll
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | Cryogenic, GHS Chemical, BS-5609, FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 3" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 3.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,000 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form