1.5" x 1" 2-Across Inkjet High Gloss Paper 8,500/Roll
Price is per Roll
SKU
30031
$119.40
- Buy 5 for $108.90 each and save 9%
- Buy 25 for $92.60 each and save 22%
- Buy 100 for $82.30 each and save 31%
- Paper Face Stock, High Gloss Finish
- 1.5" Width x 1" Length, 1.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 2
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 8,500 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 6
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 1.5" |
| Number Across | 2 |
| Max. Print Width | 3.375" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 8,500 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form