4" x 4" Inkjet High Gloss Paper 1,100/Roll
Price is per RollÂ
SKU
30038
$128.40
- Buy 5 for $116.60 each and save 9%
- Buy 25 for $99.40 each and save 23%
- Buy 100 for $88.10 each and save 31%
- Paper Face Stock, High Gloss Finish
- 4" Width x 4" Length, 4.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 1,100 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 4
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,100 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte, Epson C6000A/P Gloss |
Customer Questions
Login and Registration Form