1.5" x 0.75" Inkjet High Gloss Poly 1,370/Roll
Price is per Roll of 1,370 Labels
SKU
31002
$26.00
- Buy 12 for $23.00 each and save 12%
- Buy 36 for $19.60 each and save 25%
- Buy 120 for $17.60 each and save 32%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 1.5" Width x 0.75" Length, 0.875 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 1,370 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 1.5" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 1.75" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,370 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form