2" x 1.5" Inkjet High Gloss Poly 730/Roll
Price is per roll of 730 Labels
SKU
31005
$26.40
- Buy 12 for $23.70 each and save 10%
- Buy 36 for $20.00 each and save 24%
- Buy 120 for $17.80 each and save 33%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 2" Width x 1.5" Length, 1.625 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 730 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 2" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 2.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 730 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form