3" x 5" Inkjet High Gloss Poly 230/Roll
Price is per roll of 230 Labels
SKU
31010
$38.80
- Buy 12 for $34.70 each and save 11%
- Buy 36 for $29.10 each and save 25%
- Buy 120 for $26.00 each and save 33%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 3" Width x 5" Length, 5.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 230 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 3" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 3.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 230 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form