4" x 2" Inkjet High Gloss Poly 560/Roll
Price is per roll of 560 Labels
SKU
31013
$55.60
- Buy 12 for $49.80 each and save 10%
- Buy 36 for $41.80 each and save 25%
- Buy 120 for $37.40 each and save 33%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 4" Width x 2" Length, 2.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 560 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 560 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form