2" x 1" 2-Across Inkjet High Gloss Poly 10,660/Roll
Price is per Roll
SKU
31021
$390.30
- Buy 5 for $350.90 each and save 10%
- Buy 25 for $296.50 each and save 24%
- Buy 100 for $265.70 each and save 32%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 2" Width x 1" Length, 1.125 repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 2
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 10,660 Labels per Roll
- Rolls Per Case: 4
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 2" |
| Number Across | 2 |
| Max. Print Width | 4.375" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 660 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form