3" x 1" Inkjet High Gloss Poly 5,330/Roll
Price is per roll
SKU
31023
$283.10
- Buy 5 for $254.30 each and save 10%
- Buy 25 for $215.00 each and save 24%
- Buy 100 for $192.70 each and save 32%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 3" Width x 1" Length, 1.125 repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 5,330 Labels per Roll
- Rolls Per Case: 4
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 3" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 3.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 5,330 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form