4" x 4" Inkjet High Gloss Poly 1,450/Roll
Price is per roll
SKU
31028
$391.00
- Buy 5 for $351.50 each and save 10%
- Buy 25 for $297.00 each and save 24%
- Buy 100 for $266.30 each and save 32%
- Poly Face Stock, High Gloss Finish
- 4" Width x 4" Length, 4.125 repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 1,450 Labels per Roll
- Rolls Per Case: 4
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,450 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form