1.5" x 1" 2-Across Inkjet Gloss Paper
Price is per Roll of 1,920 labels
SKU
32003-1
$30.40
- Paper Face Stock, High Gloss Finish
- 1.5" Width x 1" Length, 1.125" Repeat
- Permanent Adhesive
- No Perforation
- Number Across: 2
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- Labels Per Roll: 1,920
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 1.5" |
| Number Across | 2 |
| Max. Print Width | 3.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,920 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Gloss |
| Permanent | Yes |
Customer Questions
Login and Registration Form