3" x 1" Inkjet Matte Poly Perm 1,060/Roll
Price is per Roll of 1,060 Labels
SKU
40104
$38.40
- Buy 12 for $32.70 each and save 15%
- Buy 36 for $27.10 each and save 29%
- Buy 120 for $24.30 each and save 37%
- Poly Face Stock, Matte Finish
- 3" Width x 1" Length, 1.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 1,060 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | Cryogenic, GHS Chemical, BS-5609, FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 3" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 3.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 1,060 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form