4" x 4" Inkjet Matte Poly Perm 290/Roll
Price is per Roll of 290 Labels
SKU
40112
$54.30
- Buy 12 for $46.10 each and save 15%
- Buy 36 for $38.30 each and save 29%
- Buy 120 for $34.50 each and save 36%
- Poly Face Stock, Matte Finish
- 4" Width x 4" Length, 4.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 290 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | Cryogenic, GHS Chemical, BS-5609, FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 290 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form