4" x 6" Inkjet Matte Poly Perm 190/Roll
Price is per Roll of 190 Labels
SKU
40113
$46.30
- Buy 12 for $39.20 each and save 15%
- Buy 36 for $32.60 each and save 30%
- Buy 120 for $29.20 each and save 37%
- Poly Face Stock, Matte Finish
- 4" Width x 6" Length, 6.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 190 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | Cryogenic, GHS Chemical, BS-5609, FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 190 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form