4" x 3" Inkjet Matte Paper 345/Roll
Price is per Roll
SKU
40132
$24.40
- Buy 12 for $21.00 each and save 14%
- Buy 36 for $17.80 each and save 27%
- Buy 120 for $15.80 each and save 35%
- Paper Face Stock, Matte Finish
- 4" Width x 3" Length, 3.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 1
- 2" ID Core, 4" Outer Diameter
- 340 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 12
| Label Options | 2" Core, 4" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 4" |
| Number Across | 1 |
| Max. Print Width | 4.25" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 345 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C3500 |
Customer Questions
Login and Registration Form