2" x 1" 2-Across Inkjet Matte Poly 10,660/Roll
Price is per roll of 10,660 labels
SKU
41012
$217.90
- Buy 5 for $198.60 each and save 9%
- Buy 25 for $169.80 each and save 22%
- Buy 100 for $151.70 each and save 30%
- Poly Face Stock, Matte Finish
- 2" Width x 1" Length, 1.125" Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 2
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 10,660 Labels Per Roll
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | Cryogenic, GHS Chemical, BS-5609, FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 2" |
| Number Across | 2 |
| Max. Print Width | 4.375" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 10,660 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form