2" x 1" 2-Across Inkjet Matte Paper 6,500/Roll
Price is per Roll
SKU
41113
$96.80
- Buy 5 for $87.50 each and save 10%
- Buy 25 for $76.10 each and save 21%
- Buy 100 for $67.10 each and save 31%
- Paper Face Stock, Matte Finish
- 2" Width x 1" Length, 1.125 Repeat
- Permanent Adhesive
- Number Across: 2
- 3" ID Core, 8" Outer Diameter
- 8,500 Labels Per Roll
- Rolls Per Case: 6
| Label Options | 3" Core, 8" Outer Diam. |
|---|---|
| Compliance | FDA Indirect Food, RoHS 3 |
| Label Width | 2" |
| Number Across | 2 |
| Max. Print Width | 4.375" |
| Number Per Roll Case Pack Stack | 6,500 |
| Perforation | No |
| Printer Compatability | Epson C7500, Epson C7500G/GE, Epson C6000A/P Matte |
Customer Questions
Login and Registration Form